Robotik Kodlama Atölyesi Manisa

      Robotik Kodlama Atölyesi Manisa için 2 yorum

Manisa Robotik Kursu

robotikrobot.com

robotik kodlama atölyesi manisa

Manisa’da 6-14 yaş arası çocuklar için robotik kodlama atölyesi düzenliyoruz. Robotik kodlama kursumuz haftada iki gün 2’şer saatten oluşmaktadır. Kış döneminde haftada bir güne indirilecektir.

Kursun kısaca içeriği:

 1. Oyunlarla Algoritma
 2. Pratik Bilgisayar Kullanımı
 3. Scracth & Kodu Game Lab & Hacker Can & Lego Education & Robotis
 4. Robot Tasarımı
 5. Oyun Tasarımı
 6. Sorunlara çözüm getiren robot tasarımları
 7. 3 boyutlu yazıcıyla kendi ürününü tasarla
 8. ….

 

İngilizce kısmı çocuklarınız için çok şaşırtıcı ve bir o kadar da teknolojik olacak. İki öğretmen, robotlar, tabletler ve ışıklar…

Manisa robotik kodlama kursunun içeriği

Algoritma; bir sorunun parçalara ayrılıp çözülmesidir. Düşünmeyi, sorun çözmeyi, analitik düşünme becerisini öğretmekle birlikte ezberciliği yok eder.

Kodlama; problemin çözülmesi sırasında belirli şartlara ve düzene göre yapılan işlerin bütünüdür. Yeni çağın alfabesidir. Bilişsel yeteneği güçlendirir.

Robotik; Endüstri 4.0 (ki buna 3. endüstri devrimi diyenler de var) ile robotik eğitimi kaçınılmaz olmuştur. Çocukları dünyadaki robotik kullanımına hazırlayıp, düş güçlerini, analitik düşünmeyi yaratıcılığı geliştirir.

robotikrobot.com

Robotik kodlama, Manisa robotik kursu akıllı çocuk

İngilizce; dünyanın ortak konuştuğu dil hayatın her alanında ihtiyaç haline dönüşmüş halde. Konuşma odaklı öğrenmeyi sağlıyoruz. ( Bu konuda çok iddialıyız, çocuklar için özel olarak planlayıp, geliştirdiğimiz öğrenme metodunu tamamen teknolojik bir ortamda öğretiyoruz. Oyunlardaki gibi seviye atlayıp, puan toplayarak öğrenme yolcuğuna devam ederken bir yandan da ilgisini aktif tutabilme adına robot arkadaşı navo ve tabletiyle etkileşimli bir şekilde öğrenimini sürdürür.)

Akıl Oyunları; Atölyeye ek olarak planladığımız bir bölüm. Bu kısımda birçok oyun var; hem masa hem hareketli hem de teknolojik oyunlar.

Gelişim Vadisi; dikkat güçlendirme, hafıza güçlendirme, koordinasyon becerilerine odaklanıyoruz. Burada kesinlikle öğrencilerimizin derslerindeki değişime şaşırıp kalmanızı sağlayacağız.

Kurs merkezimizde 3E Modeli uygulanmaktadır. ‘Etkili, eğlenceli eğitim’ . Her dersimiz bolca aktivite, eğlence ve etkileşim içermektedir. Her dersimiz öğrenci sayısına bakılmaksızın iki öğretmenli olarak işlenmektedir.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın(E-posta gönderirken başlık kısmına Manisa Robotik Kursu için diye yazarsanız geri dönüşümüz hızlı olacaktır.). Kurs içeriklerinde yazan her şeyi öğrencilerimizin hepsi %100 öğrenip, uygulayıp yaşamına geçirecektir. İngilizce kursundan çıktığı ilk gün kendini ifade edip konuşabilecek. Akıl oyunlarından sonra özgüveni yükselecek ve kendini rahatça ifade edecek. En önemlisi hayal edip, tasarlayıp, üretip paylaşacak…

2 thoughts on “Robotik Kodlama Atölyesi Manisa

 1. oyyla.com

  Robotik kodlama eğitiminin yaygınlaşması ve stem uygulamalarının çoğalması için gönül vermiş eğitimcilerin düzenlediği kurs.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir